Hidrolatai
Hidrolatas išgaunamas vandeniu distiliuojant augalus, jų žiedus ar lapus. Po distiliavimo hidrolatuose lieka ištirpęs labai mažas eterinio aliejaus kiekis ir kitos vertingos vandenyje tirpstančios medžiagos, tačiau skirtingai nuo eterinių aliejų, jie neturi riebaluose tirpstančių terpenų, taip pat taninų ir karčiųjų medžiagų. Tai reiškia, kad hidrolatuose vyrauja gerai toleruojamos antiseptinėmis ir saugančiomis nuo uždegimų savybėmis pasižyminčios medžiagos.
Dažniausiai distiliuoti augalų vandenys kvepia panašiai kaip ir jiems giminiškas eterinis aliejus, tačiau jų kvapas nėra toks stiprus. Patys vieni hidrolatai veikia daug švelniau, jų poveikiui patirti reikia ilgesnio laiko, negu naudojant eterinius aliejus, tačiau jie natūralūs, kokybiški, saugūs ir veiksmingi, puikiai tinkantys naudoti namų sąlygomis - kūdikiams, mažiems vaikams, labai jautriems ar seniems žmonėms.
Hidrolatai yra vienos puikiausių priemonių odos ir plaukų priežiūrai. Jie naudojami vietoje veido toniko, odos, veido, plaukų drėkiklio, odos gaiviklio arba gali būti naudojami kaip priedai įvairiose odos ir plaukų priežiūros priemonėse, kaukėse, kremuose. Kai kuriuos hidrolatus galima naudoti kulinarijoje, gaminant skanius ir sveikatinančius gėrimus. Hidrolatu sudrėkinus odą naudojamas kremas ar aliejus lengviau susigeria ir yra veiksmingesnis.
Eteriniai aliejai netirpsta vandenyje ir be specialaus tirpiklio (medaus, pieno, solubolio) pagalbos sudaro ant vandens paviršiaus plėvelę, kuri jautriems žmonėms gali sukelti odos suerzinimą. Hidrolatai - priešingai, visiškai ištirpsta vandenyje ir neerzina odos. Garsiosios antikos grožio vonios buvo ruošiamos su rožių vandeniu (hidrolatu).