Kas yra muiliukas.lt gaminamas natūralus muilas?
Natūralus muilas – tai mažas stebuklas, gautas maišant augalinius aliejus su natrio šarmu, papildant eteriniais aliejais bei kitais natūraliais priedais. Aliejų ir šarmo maišymo procesas vadinamas saponifikavimu, kurio galutinis produktas – muilas (kitaip dar vadinamas riebalų rūgšties natrio druska) ir glicerinas.
Šarmas – aliejų surišimo medžiaga. Mūsų senoliai šarmą gamindavo iš pelenų. Šiais laikais natūralaus muilo gamybai naudojamas grynas natrio šarmas. Šarmo kiekis paskaičiuojamas itin atidžiai, kad gamybos procese jis visiškai sureaguotų ir nekenktų odai.
Natūralaus muilo gamybos procese dažniausiai naudojami kokoso (gerina plovimo savybes, skatina putojimą) bei odą drėkinantys, maitinantys palmių, alyvuogių, ricinos ir kiti aliejai, kurie papildomi egzotiškais ir brangiais simondsijų (jojobos), agurklių, kviečių gemalų, aguonų aliejais.
Kodėl verta rinktis muiliukas.lt natūralų muilą?
Kaip jau minėjome, aliejų ir šarmo maišymo galutinis produktas – muilas ir glicerinas. Pastarąją medžiagą dažniausiai tenka matyti kremų sudėtyje. Ji labai vertinga odai, nes saugo ją, sulaiko drėgmę, minkština. Pramoninio muilo gamintojai šią medžiagą iš muilo išfiltruoja ir perduoda kremų gamybai. Natūralaus muilo gamybos procese ši medžiaga lieka ten, kur ir susidarė – muile. Paprastai jo lieka iki 10 procentų. Tad naudodami mūsų natūralų muilą ne tik nuprausiate rankas, bet tuo pačiu jas palepinate trupučiu kremo.
Kuo muiliukas.lt natūralus muilas skiriasi nuo parduotuvėse parduodamų masinės gamybos muilų?
Masinės gamybos muilai gaminami masiniam klientų segmentui, siekiant maksimalaus rezultato minimaliomis sąnaudomis. Ilgam muilo išlaikymui parduotuvių lentynose paprastai reikalingos papildomos cheminės medžiagos. Taip muiluose atsiranda konservantai, parabenai, sls, dervos ir kitos cheminės medžiagos.
Naudotojai paprastai papirkinėjami ryškiomis spalvomis ir stipriais kvapais, kurie dažnai taip pat būna nenatūralios kilmės.
Oda yra vienas didžiausių (plotu) žmogaus organų, per kurį iš aplinkos pasisavinamos ne tik gerosios, bet ir kenksmingosios medžiagos. Prausimasis nenatūraliais muilais ar dušo žele – vienas iš kasdienių veiklų, kurios gali pakenkti tiek odai, tiek organizmui. Tad svarbu rinktis žmogui draugiškiausius produktus.
Kaip gaminamas muiliukas.lt natūralus muilas?
Spaudoje paprastai aprašoma pora labiausiai paplitusių muilų gamybos būdų: vienas jų – vaikiško muilo arba muilo bazių perdirbimas papildant buityje esančiais priedais (prieskoniais, nuovirais). Tai geras būdas paįvairinti kasdienybę ar praleisti laiką su vaikais, bet rezultatas dažnai būna ne toks, kokį matome www.muiliukas.lt nuotraukose.
Muiliukas.lt muilą gamina vadinamu šaltuoju būdu, kur aliejai maišomi su vandens ir šarmo tirpalu (pastarųjų reakcija būna itin audringa ir pavojinga, tad reikalauja ypatingų saugumo priemonių bei specialios įrangos). Sumaišius šiuos ingredientus, įdedami eteriniai aliejai bei kiti priedai (prieskoniai). Muilo masė išpilstoma į formas ir paliekama minimaliai 12 valandų, kol galutinai sustings. Vėliau muilas brandinamas iki 6 savaičių, per kurias įvyksta galutinės cheminės reakcijos ir muilas gali keliauti pas jo laukiančius pirkėjus.
Ar gaminant muiliukas.lt natūralų muilą nukenčia gyvūnai?
Tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų. Gaminant muiliukas.lt muilus nenukenčia nė vienas gyvūnas, nes muilų gamybai naudojame tik augalinius aliejus. Tad muiliukas tinkamas vegetarams ir veganams.
Kodėl muiliukas.lt natūralus muilas brangesnis nei esantis parduotuvėje?
Mūsų natūralus muilas gaminamas rankiniu būdu (kiekviena partija pajaučia žmogaus rankų prisilietimą bei šilumą), kruopščiai parenkant kokybiškas medžiagas (kiekvienai medžiagai iš gamintojų gaunamas kokybę patvirtinantis sertifikatas) bei laikantis įstatymų numatytų normų (specialiai įrengtos patalpos, mokesčiai etc). Iš to susideda su meile bei kruopščiai pagaminto natūralaus muilo kaina.
Kodėl natūralus muilas yra neryškių spalvų?
Žodis „natūralus“ savo kilme reiškia „iš gamtos“. Gamtos spalvos mūsų geografinėje platumoje yra švelnios, žemiškos. Mes renkamės tik tokias medžiagas, kurios nekenkia žmogui ir yra visiškai natūralios: cinamoną (ruda spalva), mėtas (žalsva spalva), ciberžolę (gelsva spalva), saldžiąją papriką (rausva, rusva spalva).
Būkite atidūs ir atsargūs – kai kurie natūralių muilų gamintojai, akcentuodami natūralumą, elgiasi priešingai – pavyzdžiui, muilų spalvinimui naudoja cheminius muilo arba maistinius dažus. Tokiu būdu spalvinti muilai yra ryškesni, spalvingesni, bet tuo pačiu natūralaus muilo pirkimas netenka savo prasmės...
Kodėl natūralus muilas negali kvepėti arbūzais ar kriaušėmis?
Natūralaus muilo kvapas išgaunamas maišant įvairius natūralius gėlių, žolių, vaisių, medžių eterinius aliejus. Vėlgi, šie kvapai dažnai būna subtilūs ir lengvi, nes eterinių aliejų padauginimas erzintų odą. Tačiau, naudojant natūralius priedus, muiliukų kvapas gali būti labai intensyvus ir užburiantis: pavyzdžiui, „Žiemos šventės“, kurios kvapas gimęs iš cinamono prieskonių ir arbatmedžio eterinių aliejų arba „Aukso amžius“, kuris pasižymi stipriu levandų eterinio aliejaus sukurtu kvapu.
Vėlgi, būkite budrūs – kai kurie natūralių muilų gamintojai muilų kvapo suteikimui naudoja cheminiu būdu pagamintus kvapiuosius aliejus, pvz. arbūzų ar kriaušių. Tokie muilai yra stipresnio, ilgiau išsilaikančio kvapo, bet tai yra nenatūralu ir tokio muilo pirkimas netenka savo natūralumo prasmės...
Kodėl siūlote ribotą muilo asortimentą?
Laikomės nuostatos, kad svarbiausia kokybė, o ne kiekybė.
Pirmiausiai savo klientams siūlome jau laiko ir gerbėjų patikrintus variantus, kurie visada yra vienodos sudėties, tad pirkdami tą patį muiliuką antrą kartą, galite būti tikri, kad gausite ne eksperimentinį, o tokį patį muiliuką.
Kurdami savo asortimentą pirmiausiai stengiamės sukurti bent po keletą rūšių tam tikram odos tipui skirtų muiliukų: vaikučiams, alergiškai, sausai, mišriai, normaliai, brandžiai odai skirtų rūšių. Apie naujus mūsų gaminius informuojame www.muiliukas.lt bei Muiliuko facebook paskyroje. Kartais teikiame bandomuosius pavyzdžius ar taikome progines nuolaidas, tad sekti mus apsimoka.
Kaip prižiūrėti muiliukas.lt natūralų muilą?
Jei norite, kad muiliukas tarnautų kuo ilgiau, juo reikia tinkamai pasirūpinti, t.y. laikyti sausoje vietoje, iškilumų dugne turinčioje muilinėje. Jei muiliukas bus laikomas sausoje bei vėdinamoje vietoje, galite būti tikri, kad jis nesuskils, neištiš bei tarnaus iki poros mėnesių ir dar ilgiau.
Rašykite mums info@muiliukas.lt jei turite daugiau klausimų, pastabų ar pasiūlymų. Smagaus muilavimosi!